Պուտինը Փաշինյանի հետ կքննարկի Ղարաբաղի վերաբերյալ հայտարարությունների իրականացումը․ Կրեմլ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ երեքշաբթի կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ հայտարարությունների կատարման ընթացքը։ Այս մասին, Ria-ի հաղորդմամբ, հայտնել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Հոկտեմբերի 12-ին Մոսկվայում տեղի կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի բանակցությունները: Նախատեսվում է դիտարկել Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների՝ նոյեմբերի 9-ի ու 2021 թվականի հունվարի 11-ի հայտարարությունների կատարման ընթացքը, ինչպես նաև հետագա քայլերը՝ կայունության ամրապնդման և տարածաշրջանում տնտեսական կապերի հաստատման համար», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, կքննարկվեն եվրասիական տարածքում երկկողմ հարաբերությունների զարգացման և ինտեգրացիոն մարմիններում փոխգործակցության արդիական հարցեր:

В Кремле рассказали, что обсудят Путин и Пашинян 12 октября в Москве
12 октября в Москве состоятся переговоры президента РФ Владимира Путина с Николом Пашиняном. Подробности приводятся на сайте Кремля.
«Планируется рассмотреть ход реализации заявлений лидеров России, Армении и Азербайджана по Нагорному Карабаху от 9 ноября 2020 года и от 11 января 2021 года, а также дальнейшие шаги по укреплению стабильности и налаживанию хозяйственных связей в регионе.
Кроме того, будут обсуждены актуальные вопросы развития двусторонних отношений и взаимодействия в интеграционных объединениях на евразийском пространстве», - говорится в сообщении.