Պուտինը Փաշինյանի հետ կքննարկի Ղարաբաղի վերաբերյալ հայտարարությունների իրականացումը․ Կրեմլ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ երեքշաբթի կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ հայտարարությունների կատարման ընթացքը։ Այս մասին, Ria-ի հաղորդմամբ, հայտնել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Հոկտեմբերի 12-ին Մոսկվայում տեղի կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի բանակցությունները: Նախատեսվում է դիտարկել Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների՝ նոյեմբերի 9-ի ու 2021 թվականի հունվարի 11-ի հայտարարությունների կատարման ընթացքը, ինչպես նաև հետագա քայլերը՝ կայունության ամրապնդման և տարածաշրջանում տնտեսական կապերի հաստատման համար», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, կքննարկվեն եվրասիական տարածքում երկկողմ հարաբերությունների զարգացման և ինտեգրացիոն մարմիններում փոխգործակցության արդիական հարցեր:

Putin, Pashinyan to discuss the implementation of Karabakh agreements - Kremlin
Russian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will discuss the implementation of the Nagorno-Karabakh agreements in Moscow on October 12, the Kremlin's press service said, according to TASS news agency.
"Progress on fulfilling the statements of the Russian, Armenian and Azerbaijani leaders on Nagorno-Karabakh on November 9, 2020, and on January 11, 2021, is set to be discussed, in addition to further moves to ensure stability and forge economic ties in the region," the statement said.
As the Kremlin's press service and the press office of the Armenian Cabinet of Ministers reported, relevant questions over the development of bilateral relations and cooperation within the Eurasian integration associations are set to be discussed.