Մեկ շաբաթում 136 արտակարգ դեպք է գրանցվել
Հոկտեմբերի 4-ից 10-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 414 դեպք, որից 136-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 55 հրդեհի, 3 փլուզման, 1 պայթյունի, 1 քարաթափման, 8 ինքնասպանության փորձի դեպք, 57 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ինչպես նաև՝ 209 կենցաղային կանչ. տուժել է 81 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է 2 քաղաքացի: Նախորդ շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր գրանցվել է 9 մահ:
ԱԻ նախարարության փոխանցմամբ, արձանագրվել է թունավորման 6 դեպք:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 7 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 7 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 8 տրանսպորտային միջոց:
ԱԻ նախարարությունը հորդորում է թե՛ կենցաղում, թե՛ ճանապարհներին լինել զգոն և խստորեն պահպանել անվտանգության կանոնները:

Armenia’s crisis management center handles 414 calls in the past week
The National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations responded to a total of 414 calls from 4 to 10 October, of which 136 were emergency cases.
The number included 55 fire calls, 209 household calls, 57 road traffic accidents, 8 suicide attempts one explosion and one destruction, one rockfall. As a result of the recorded incidents 5 people died, 81 others suffered injuries and two citizens were rescued.
The past week saw 6 poisoning cases affecting 16 citizens.
7 cases of the blocked transport means were registered connected with the weather conditions and other factors. The rescuers rendered assistance to 7 citizens and moved 8 means of transport blocked on the roadways to safe areas.
The Ministry of Emergency Situations of the Republic of Armenia urges to be as vigilant as possible and preserve elementary safety rules both in everyday life and on roads.