Ի նշան բողոքի՝ Լուսինե Սահակյանը լքեց դատական նիստերի դահլիճ
ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը մինչ օրս հնարավորություն չի ունեցել ծանոթանալ քրեական գործի նյութերին, որովհետև նրան չեն տրամադրել ո՛չ ամբողջական փաթեթը, ո՛չ էլ ծանոթանալու համար ողջամիտ ժամկետ։
Այդ մասին դատարանի դահլիճում հայտարարեց Լուսինե Սահակյանն ու ավելացրեց, որ պատրաստվում է դատավորին ինքնաբացարկի միջնորդություն ներկայացնել։
Դատարանը փորձեց անցնել մեղադրական եզրակացության եզրափակիչ մասի հրապարակմանը, սակայն պաշտպան Լուսինե Սահակյանը, ի նշան բողոքի դատավորի գործողություններից, լքեց դատական նիստերի դահլիճը։

Адвокат Лусине Саакян в знак протеста покинула зал заседаний суда
Адвокат бывшего вице-премьера РА, ныне депутата Национального Собрания от фракции «Армения» Армена Геворкяна – Лусине Саакян – до сегодняшнего дня лишена возможности ознакомиться с материалами уголовного дела, поскольку ей не предоставили ни полного пакета, ни разумного срока для ознакомления.
Об этом сегодня на заседании суда общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян заявила Лусине Саакян, добавив, что собирается представить ходатайство об отводе судьи.
Суд попытался перейти к оглашению заключительной части обвинительного заключения, но адвокат Лусине Саакян в знак протеста против действий судьи покинула зал заседаний суда.