Կրեմլում մեկնարկել են ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Նիկոլ Փաշինյանի բանակցությունները: Սա այս տարի առաջնորդների չորրորդ անձնական հանդիպումն է, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Լրատվամիջոցի փոխանցմամբ, բանակցությունների հիմնական թեման Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի հայտարարությունների կատարման քննարկումն է։
«Մենք մշտական կապի մեջ ենք հեռախոսով, իհարկե, անձնական հանդիպումները միշտ արդյունավետ են` ցանկալի արդյունքի հասնելու համար: Հուսով եմ, որ այդպես էլ կլինի: Մենք կխոսենք պաշտոնական և ոչ ֆորմալ պայմաններում, միասին կճաշենք, կքննարկենք ընթացիկ հարցերը,կխոսենք հեռանկարների մասին: Շուտով մենք կունենանք ԱՊՀ գագաթնաժողով և կքննակենք այս ուղղությամբ մեր փոխգործակցության հիմնական հարցերը», - ասել է Պուտինը։
Փաշինյանը հայտարարել է, որ Պուտինի հետ իր հաճախակի հանդիպումները վկայում են Հայաստանի և Ռուսաստանի հարաբերությունների բարձր դինամիկայի մասին:

Russian President Vladimir Putin and Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan have begun talks in the Kremlin. This is their fourth face-to-face meeting this year, TASS reports.
Russian presidential spokesman Dmitry Peskov said on Tuesday Putin and Pashinyan would have a conversation and a working dinner.
It is expected that the talks will be centered on progress in the implementation of the joint statements by the leader of Russia, Armenia and Azerbaijan on Nagorno-Karabakh of November 9, 2020, and January 11, 2021.
Also, the two sides will discuss further steps to strengthen stability and promote economic ties in the region. Putin and Pashinyan will touch upon crucial issues of bilateral relations and interaction on the platform of integration associations in the Eurasian space.