13.10.2021. Կորոնավիրուսով 31 հիվանդ է մահացել
Հայաստանում երեկ կատարվել է 8497 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1217 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մեկ օրում առողջացել է 521 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 31 դեպք։ Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 275 077 դեպք, որոնցից 250 576-ն` առողջացած, 5646-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1231 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6877 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 17 624 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 827 100 թեստավորում:

13.10. 2021. За сутки в Армении подтверждено 1217 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1217 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 8497 тестах), выздоровел 521 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончался 31 человек, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1231.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6 877 зараженных коронавирусом пациентов.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 13 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 275 077. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 250 576. Число случаев с летальным исходом составило 5646.
Фактически на лечении на данный момент находятся 17 624 пациента. В общей сложности было проведено 1 827 100 тестирований.