14.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 34 դեպք է գրանցվել
Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 13-ին կատարվել է 141 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 34 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ վարակակիրներից  27-ը Ստեփանակերտ  քաղաքի, 5-ը Ասկերանի և  2-ը Մարտունու շրջանների բնակիչներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 50  վարակակիր:  Բժիշկները 9  հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 24-ինը՝ միջին ծանրության,  իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 14 179 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1307-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Artsakh confirmed 34 new coronavirus cases in the past 24 hours, the Ministry of Health reported on Thursday, October 14.
In total, 141 Covid-19 tests were performed in the country on Wednesday.
27 infected patients are from Stepanakert, 5 – from the Askeran region and 2 – from the Martuni region.
Currently, 50 coronavirus patients are hospitalized, the ministry said, adding the patients with mild symptoms receive home treatment. 9 patients are said to be in critical condition.
An estimated number of 14,179 people have been tested for coronavirus in Artsakh in 2021, with 1,307 of them getting positive results.