14.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 34 դեպք է գրանցվել
Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 13-ին կատարվել է 141 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 34 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ վարակակիրներից  27-ը Ստեփանակերտ  քաղաքի, 5-ը Ասկերանի և  2-ը Մարտունու շրջանների բնակիչներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 50  վարակակիր:  Բժիշկները 9  հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 24-ինը՝ միջին ծանրության,  իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 14 179 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1307-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

14.10.2021. В Арцахе за сутки выявлено 34 новых случая заражения коронавирусом
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 13 октября проведено 141 тестирование, в результате чего выявлено 34 новых случая заражения коронавирусом, среди инфицированных есть дети.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, 27 из носителей вируса – жители города Степанакерт, 2 – Мартунинского района, 5 – Аскеранского района.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 50 носителей вируса. Состояние здоровья 9 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 24 – как средней тяжести, а пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 14179 человек, у 1307 из них результаты тестов оказались положительными.