15.10.2021. ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսային 1765 նոր դեպք, որից 38-ը մահվան ելքով
ՀՀ Առողջապահության Նախարարությունից տեղեկացնում են,որ երեկ կատարվել է 15 616 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1765 նոր դեպք: Ունենք 881 առողջացած, 38 մահվան դեպք:
Հոկտեմբերի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 278 431 դեպք, որոնցից 252 211-ն` առողջացած, 5713-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 19 275 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 855 238 թեստավորում:
Ըստ ԱՀ տվյալների նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1232 է

Armenia has confirmed 1,765 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 278,431 as of 11 a.m. Friday, October 15, the Ministry of Health reports.
Overall, 15,616 Covid-19 tests were conducted on October 14.
881 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 252,211.
The Covid-19 death toll has increased by 38 to 5,713. The figure does not include the deaths of 1,232 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 19,275 active cases. As many as 1,855,238 tests have been performed in the country since the disease outbreak.