Րոպեներ առաջ Գորիսի համայնքապետի տեղակալ Մենուա Հովսեփյանը 30 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակվեց: Այս մասին հայտնում է «Առուշ Առուշանյան» դաշինքը:
Հիշեցնենք՝ երեկ Հովսեփյանի պաշտպան Արմեն Մելքոնյանից տեղեկացել էր, որ Սյունիքի մարզի դատարանում՝ նախագահությամբ դատավոր Բորիս Բախշիյանի, հոկտեմբերի 14-ին տեղի է ունեցել Գորիսի փոխքաղաքապետ Մենուա Հովսեփյանի և մյուսների գործով նախնական դատական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է Մենուա Հովսեփյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքը գրավով փոխարինելու միջնորդությունը։ Դատարանը որպես գրավի չափ էր սահմանել 30 միլիոն ՀՀ դրամը։

Немногим ранее заместитель руководителя общины Горис Сюникской области Армении Менуа Овсепян был освобожден под залог в размере 30 млн драмов, сообщает на странице блока «Аруш Арушанян» в Facebook.
Менуа Овсепян был арестован 18 августа.
Напомним, накануне адвокат Овсепяна Армен Мелконян сообщил, что в суде Сюникской области под председательством судьи Бориса Бахшияна 14 октября состоялось предварительное заседание по делу Овсепяна и других. На заседании обсуждалось ходатайство о замене избранного в отношении Овсепяна в качестве меры пресечения ареста на залог. Суд установил залог в размере 30 млн драмов.