15.10.2021. ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսային 1765 նոր դեպք, որից 38-ը մահվան ելքով
ՀՀ Առողջապահության Նախարարությունից տեղեկացնում են,որ երեկ կատարվել է 15 616 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1765 նոր դեպք: Ունենք 881 առողջացած, 38 մահվան դեպք:
Հոկտեմբերի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 278 431 դեպք, որոնցից 252 211-ն` առողջացած, 5713-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 19 275 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 855 238 թեստավորում:
Ըստ ԱՀ տվյալների նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1232 է

15.10. 2021. За сутки в Армении подтверждено 1765 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1765 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 15 616 тестах), выздоровел 881 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 38 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1232.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 15 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 278 431. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 252 211. Число случаев с летальным исходом составило 5713.
Фактически на лечении на данный момент находятся 19 275 пациентов. В общей сложности было проведено 1 855 238 тестирований.