Դավիթ Տոնոյանը ազատ չի արձակվի
Վերաքննիչ դատարանը մերժել է Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանին խափանման միջոցը՝ կալանքը վերացնելու հարցով պաշտպանական կողմի բողոքը: Այս մասին դատարանի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Տոնոյանի պաշտպան Սերգեյ Հովհաննիսյանը:
«Դատարանը մերժեց մեր բողոքը: Առաջին ատյանի դատարանի որոշումը թողնվեց օրինական ուժի մեջ»,-ասաց պաշտպանը և հավելեց․
«Պաշտպանական կողմը դեռ որոշման օրինակը չի ստացել, ծանոթ չէ բովանդակությանը, սակայն, հաշվի առնելով այն փաստարկները, որոնք ներկայացվել էին իրենց բողոքի մեջ, համոզված եմ, որ դա պետք է բավարարվեր»:

Экс-глава Минобороны Армении Давид Тоноян не будет освобожден
Апелляционный суд под председательством судьи Тиграна Саакяна 15 октября отклонил жалобу стороны защиты по вопросу отмены ареста в качестве меры пресечения экс-министру обороны Армении Давиду Тонояну.Об этом в беседе с журналистами у суда сообщил адвокат Давида Тонояна Сергей Ованнисян.
«Суд отклонил нашу жалобу. Оставил неизменным решение суда первой инстанции», – отметил адвокат, добавив:
«Сторона защиты еще не получила копии решения, не ознакомилась с содержанием, но, учитывая аргументы, представленные в жалобе, я убежден, что она должна была быть удовлетворена».