Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, որը պատրաստվում է հաջորդ տարի կայանալիք ընտրություններին, հինգշաբթի օրը բարեգործական ֆուտբոլային հանդիպման ժամանակ հագել էր իր խաղակոշիկներն ու կիսապաշտպանի դեր ստանձնել: Այս մասին գրում է Euronews-ը։
Կնոջ՝ Բրիջիտի համբույրից հետո, 43-ամյա ֆուտբոլիստը ժպտում էր Պոասիում՝ Փարիզի մերձակայքում, խաղադաշտ դուրս գալիս։ Մակրոնի թիմում էին հանդես գալիս ֆրանսիացի նախկին ֆուտբոլիստ Մարսել Դեսայլին և «Արսենալի» նախկին գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը:
Կենտրոնական կիսապաշտպանություն խաղալով՝ Մակրոնն իր առաջին հպումով ուրախացրեց ամբոխին։ Մարսելի երկրպագուին թույլ տրվեց նաև իրացնել 11 մետրանոց՝ հավասարեցնելով հաշիվը ոչ այնքան ուժեղ հարվածով։
Մակրոնը, որը ֆուտբոլ էր խաղում համալսարանում և նաև թենիսիստ է, օրն անցկացրել էր 2024 թվականի Փարիզի Օլիմպիական խաղերի շինհրապարակներ այցելելով:

French President Emmanuel Macron, who has his eye firmly on the goal of elections next year, donned his football boots and marshalled the midfield at a charity match on Thursday, Euronews reported.
After a kiss from his wife Brigitte, the 43-year-old was all smiles as he took to the pitch in Poissy outside Paris alongside former international defender Marcel Desailly and ex-Arsenal manager Arsene Wenger.
Playing central midfield, Macron drew cheers from the crowd with his first touch -- and was given plenty of space to turn from overawed opponents who retreated deferentially as he advanced with the ball.
The fan of Marseille was also allowed to take a penalty, scoring an equaliser with a less-than-ferocious shot that the political centrist sent straight down the middle.
Macron, who played football at university and is a keen tennis player, had spent the day visiting construction sites for the 2024 Paris Olympics.