Դաշնակահար Յոլ Ում Սանը ելույթ կունենա «Արմենիա» փառատոնի շրջանակում
Հոկտեմբերի 17-ին՝ 20:00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա դաշնակահար Յոլ Ում Սանը։
Փառատոնի կազմակերպիչները մանրամասնում են, ծրագրում՝ Սերգեյ Պրոկոֆևի Դաշնամուրի թիվ 2 կոնցերտը, Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի ռեզիդենտ կոմպոզիտոր Ալեքսեյ Շորի «Փյունիկ» ֆանտազիան սիմֆոնիկ նվագախմբի համար, ինչպես նաև՝ «Ճանապարհորդական նոթատետր» դաշնամուրային կոնցերտը։ Դիրիժոր՝ Սերգեյ Սմբատյան։
«Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնը կազմակերպել են Մշակույթի աջակցման եվրոպական հիմնադրամը (EUFSC) և Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը։ Աջակցում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունը։

Пианистка Йол Юм Сон выступит в рамках музыкального фестиваля «Армения»
17 октября, в 20:00, в СКК имени Карена Демирчяна в Ереване в рамках международного музыкального фестиваля «Армения» вместе с Государственным симфоническим оркестром Армении выступит пианистка Йол Юм Сон (Южная Корея).
Как сообщают организаторы фестиваля, в программе – Концерт №2 для фортепиано с оркестром Сергея Прокофьева, фантазия «Феникс» для симфонического оркестра, а также фортепианный концерт «Дневник путешественника» Алексея Шора – композитора-резидента Государственного симфонического оркестра Армении. Дирижер – Сергей Смбатян.
Международный музыкальный фестиваль «Армения» организован фондом EUFSC и Государственным симфоническим оркестром Армении, при поддержке министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Армения.