Ավստրալիայում կեղծ բժիշկը COVID-19-ի պատվաստման 600 պատասխան է կեղծել
Ավստրալիայում կինը բժշկի անվան տակ 600 կեղծ տեղեկանք է ներկայացրել COVID-19-ի պատվաստումներից ազատվելու մասին։ Նրան սպառնում է 10 հազար դոլարի տուգանք կամ ազատազրկում։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով ABC հեռուստաալիքին:
Ոստիկանությունը ձերբակալել է Քվինսլենդ նահանգի 45-ամյա բնակչուհուն, որը բժշկական պրակտիկայի հավաստագիր չունի ։  Սակայն, ինչպես նշում Է ABC-ն, նա չի ընդունում, որ ինչ-որ բան սխալ է արել ։
Հեռուստաալիքը մեջբերում է ոստիկանության տեսուչի խոսքերն այն մասին, որ ձերբակալվածն իրեն իրավունք է վերապահում նման հավաստագրեր տրամադրել, քանի որ դեմ է COVID-19-ի դեմ պարտադիր պատվաստմանը:
Այժմ ոստիկանությունը զբաղված է բացահայտելու 600 քաղաքացու գործը, ովքեր նման կեղծ տեղեկանքներ են ստացել ամբողջ Ավստրալիայում ։  Ձերբակալվածի դատավարությունը նախատեսված է հոկտեմբերի 28-ին ։

A 45-year-old woman has been arrested on the Gold Coast in Queensland, Australia, and charged with allegedly pretending to be a doctor and issuing fake "medical exemption" certificates for COVID-19, ABC News reports.
The certificates state a person is exempt from undergoing COVID testing, receiving a vaccine and wearing a mask.
It will be alleged that the woman told police she had issued approximately 600 false COVID certificates.
Police issued a search warrant on Wednesday morning for an address in Labrador and arrested the woman, who is from Darling Heights in the Toowoomba region.
She was charged under Health Practitioner National Law with five counts of taking a title indicating a person is a health practitioner.