ՊԲ-ն հերքում է, իսկ հավատացողներ չկան
«Ֆեյսբուքյան որոշ օգտատերերի կողմից տարածվող  տեղեկությունները  «պաշարված»  դիրքերի և հրամանատարական դիտակետի մասին չեն համապատասխանում իրականությանը։
Կրելով ակնհայտ մանիպուլյատիվ բնույթ դրանք նպատակ ունեն ինչ ինչ պատճառներով ապակողմնորոշել հանրությանը։ Կոչ ենք անում զերծ մնալ սոցիալական ցանցերում և հանրային այլ հարթակներում նման վարքագիծ դրսևորելուց և հետևել բացառապես պաշտոնական տեղեկություններին»։
Ի պատասխան այդ հայտարարություն, բազմաթիվ օգտատերեր մեկնաբանություններում նշել են, որ չեն հավատում ՊԲ-ին։
Նշենք, որ ըստ տարածված տեղեկությունների. «ՊԲ 5-րդ ՊՇ (Մարտակերտի) 4-րդ ՀՎ ՀԴԿ-ն ( Օմեգա կոչեցյալը) հիմա փաստացի պաշարված է»։

The Artsakh Defense Army denied on Saturday reports disseminated by social media users, claiming some of its combat and command observation posts (COPs) are besieged.
"Those report do not correspond to reality. Being manipulative in nature, those reports are aimed at misleading the public out of certain considerations. We call on certain users to refrain from exercising such behavior on social media and other open platforms and follow exclusively the official information," the Army said in a message.
To note, reports spread on social media suggest the fourth COP of the fifth Defense area (Martakert) is under besiege by Azeri forces.