ՊԲ-ն հերքում է, իսկ հավատացողներ չկան
«Ֆեյսբուքյան որոշ օգտատերերի կողմից տարածվող  տեղեկությունները  «պաշարված»  դիրքերի և հրամանատարական դիտակետի մասին չեն համապատասխանում իրականությանը։
Կրելով ակնհայտ մանիպուլյատիվ բնույթ դրանք նպատակ ունեն ինչ ինչ պատճառներով ապակողմնորոշել հանրությանը։ Կոչ ենք անում զերծ մնալ սոցիալական ցանցերում և հանրային այլ հարթակներում նման վարքագիծ դրսևորելուց և հետևել բացառապես պաշտոնական տեղեկություններին»։
Ի պատասխան այդ հայտարարություն, բազմաթիվ օգտատերեր մեկնաբանություններում նշել են, որ չեն հավատում ՊԲ-ին։
Նշենք, որ ըստ տարածված տեղեկությունների. «ՊԲ 5-րդ ՊՇ (Մարտակերտի) 4-րդ ՀՎ ՀԴԿ-ն ( Օմեգա կոչեցյալը) հիմա փաստացի պաշարված է»։

Армия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) распространила заявление, в котором говорится:
«Распространяемые пользователями соцсети Facebook сведения о якобы "осажденных" позициях и командном наблюдательном пункте не соответствуют действительности.
Подобные заявления, неся откровенно манипулятивный характер, преследуют цель по каким-то причинам дезориентировать общество.
Призываем воздержаться от подобного поведения в социальных сетях и других общественных платформах и следить исключительно за официальными сведениями».
В ответ на данное заявление многочисленные пользователи армянского сегмента соцсети Facebook в комментариях пишут, что не верят Армии обороны.