Իրանի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամմադ Բաղերին կայցելի Մոսկվա՝ գլխավորելով բարձրաստիճան զինվորական պատվիրակությունը: Այս մասին գրում է «mehrnews.com»–ը։
Այցի նպատակը Ռուսաստանի հետ փոխհամագործակցությունը զարգացնելն է:
Այս մասին հայտարարություն է արել Ռուսաստանում Իրանի դեսպանության ռազմական կցորդ Ռեզա Խոսրավի Մոքադդամը՝ նշելով, որ գեներալ-մայորը հաջորդ շաբաթ կուղևորվի Մոսկվա՝ ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հրավերով:
Պաշտոնյայի խոսքով՝ նախատեսվում է քննարկել համագործակցության զարգացմանը և համատեղ պաշտպանությանը և ռազմական ոլորտում հարաբերություններին, ինչպես նաև ահաբեկչության դեմ պայքարին և տարածաշրջանային ու միջազգային մարտահրավերներին առնչվող մի շարք հարցեր:

Chief of Iranian Armed Forces General Staff to visit Russia
Iranian Armed Forces Сhief of the General Staff Mohammad Bagheri will visit Russia, Reza Khosravi Moghadam, military attache at the Iranian Embassy in Moscow, said on Friday, according to Sputnik report.
"Bagheri, at the head of a high-ranking military delegation, will visit Russia at the invitation of Russian Defense Minister Sergei Shoigu," the Iranian official is quoted.
The chief of the General Staff will discuss with Russian officials the development of cooperation in the military sphere, the fight against terrorism, as well as regional and international issues.
The Iranian Embassy in Moscow, in turn, also published the news. It noted that the visit was scheduled for next week.