Անթալիայում ռուս զբոսաշրջիկներով միկրոավտոբուսը վթարի է ենթարկվել
Թուրքիայում ռուս զբոսաշրջիկների տեղափոխող միկրոավտոբուսը շրջվել է, այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։
Վթարը տեղի է ունեցել Անթալիայի Մանավգատ շրջանում։ Ինչպես գրում է պարբերականը, անձրևի պատճառով զբոսաշրջիկներին տեղափոխող միկրոավտոբուսի վարորդը սայթաքուն ճանապարհի վրա չի կարողացել կառավարել մեքենան, մեքենան քշել է և դուրս եկել ճանապարհից ու շրջվել: Ուղևորները ստիպված են եղել դուրս գալ դիմապակուց։
Ութ մարդ տեղափոխվել է հիվանդանոց, նրանցից յոթը ՝ ռուսաստանցիներ։ Պարբերականի տեղեկություններով ՝ նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։

A bus with Russian tourists was involved in an accident in Antalya, Turkey. The incident occurred in the area of Manavgat, according to local newspaper Hurriyet.
According to the publication, the driver of the minibus did not manage to drive on a slippery road after the rain. As a result, the bus skidded on a turn, after which it left the road and overturned. Passengers had to get out through the windshield.
Rescue services arrived on the scene. All eight people, including seven Russians, were taken to hospital. It is noted that now their lives are not in danger.