Այսօր Արցախի ոստիկանության լեյտենանտ Տիգրան Պետրոսյանի հիշատակի օրն է: Ոստիկանությունից հայտնում են՝ նա անմահացել է 2020 թվականի հոկտեմբերի 16-ին Հադրութի շրջանում:
Տիգրանի հարազատների, բարեկամների և մարտական ու համածառայակից ընկերների հետ միասին, այսօր Ստեփանակերտի Եղբայրական հուշահամալիր-պանթեոն է այցելել նաև ԱՀ ներքին գործերի նախարար Կարեն Սարգսյանը՝ ուղեկցությամբ տեղակալ Սամվել Պետրոսյանի:
Կարեն Սարգսյանը ծաղիկներ է խոնարհել Տիգրանի հուշաքարի պատվանդանին, հարգանքի տուրք մատուցել և խունկ ծխել հերոսի շիրմին:
ՆԳ նախարարն իր ու համակարգի ամբողջ անձնակազմի անունից ցավակցություն և զորակցություն է հայտնել Պետրոսյանների ընտանիքին, տոկունություն և ոգու կորով մաղթել՝ համազգային այս ցավին դիմակայելու համար:
Տեր Անդրեաս քահանա Թավադյանը՝ Տիգրան Պետրոսյանի մահվան առաջին տարելիցին հոգեհանգստյան կարգ է կատարել և բոլոր նահատակների հոգու խաղաղության համար աղոթք բարձրացրել:
Տիգրան Արթուրի Պետրոսյան
Ծնվել է 1996թ. օգոստոսի 22-ին Ստեփանակերտ քաղաքում։
2015-2017թթ.ծառայել է ԶՈւ շարքերում։
2020թ.օգոստոսի 18-ից ծառայության է անցել ԱՀ ոստիկանության տնտեսական և կոռուպցիոն հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչության տնտեսական հանցագործությունների դեմ պայքարի բաժնում, որպես օպերլիազոր։
Ուներ ոստիկանության լեյտենանտի կոչում։
Ամուսնացած չէր:
2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ից՝ ոստիկանության համահավաք գումարտակի անձնակազմի հետ մասնակցել է հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերին:
Զոհվել է 2020թ.հոկտեմբերի 16-ին՝ Հադրութի շրջանի «Թութակ» տեղամասում։ ԱՀ Նախագահի հրամանագրով՝ հետմահու պարգևատրվել է «Արիություն» մեդալով և «Մարտական խաչ» երկրորդ աստիճանի շքանշանով:

Day of remembrance for Police Lieutenant Tigran Petrosyan held in Stepanakert
A remembrance day for Police Lieutenant Tigran Petrosyan, who perished on October 16 during the 44-day last year, war was held on Saturday in Artsakh capital Stepanakert.
Tigran Petrosyan's family members, relatives and comrade-in-arms gathered at the Stepanakert Brothers' Cemetery-Memorial Complex and paid floral tribute at the grave of the martyred officer. Interior Minister of the Artsakh Republic Karen Sargsyan and his deputy Samvel Petrosyan were present at the ceremony.
The minister expressed condolences and solidarity with family members of Petrosyan on behalf of the Police, wishing endurance and courage to overcome the grief. Archbishop Andreas Tavadyan led the religious service, calling upon all of those present to join him in prayer, asking the Lord to keep all heroes’ souls in peace.
To note, Petrosyan joined the Police detachment to defend Artsakh from the Azerbaijani large-scale military aggression on September 27. He was killed on October 16 in Hadrut.