18.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 21 նոր դեպք է գրանցվել, մեկ մարդ մահացել է
Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 17-ին կատարվել է 176 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 21 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 76 վարակակիր: Բժիշկները 11 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 30-ինը՝ ծանր, իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում գրանցվել է մեկ մահվան դեպք։ Հիվանդը՝ 84-ամյա տղամարդը, մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության(COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլսիգմենտար թոքաբորբ։
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 14 543 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1369-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

18.10.2021. В Арцахе выявлен 21 новый случай заражения коронавирусом, скончался 1 человек
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 17 октября проведено 176 тестирований, в результате чего выявлен 21 новый случай заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 76 носителей вируса. Состояние здоровья 11 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 30 – как тяжелое, а пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В Арцахе зарегистрирован 1 случай смерти. Пациент – 84-летний мужчина – скончался вследствие COVID-19, у него была диагностирована двусторонняя полисегментарная пневмония.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 14 543 человека, у 1369 из них результаты тестов оказались положительными.