Ռուբեն Մելիքյան. Եթե այսօր Առուշը ազատ չարձակվի, ապա գերագույն ստահակը կզրկվի «քվեով պատասխանելու» այդքան «հաճելի» փաստարկից
10:12 18/10/2021
Իրավապաշտպան, Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանը գրում է.
«Երբ ընդդիմադիր պատգամավորները ԱԺ ամբիոնից նիկոլ փաշինյանին մեղադրում են դավաճանության մեջ, նա հանգիստ գալիս ու ասում է. «Այդ մեղադրանքներին ժողովուրդն իր քվեով պատասխանել է հունիսի 20-ին»։
Նույն տրամաբանությամբ, այսօր ժողովուրդն «իր քվեով» պատասխանեց Առուշ Առուշանյանին ներկայացված մեղադրանքներին։
Ուրեմն եթե հենց այսօր Առուշը ազատ չարձակվի, ապա գերագույն ստահակը կզրկվի «քվեով պատասխանելու» այդքան «հաճելի» փաստարկից։
Ազատությու՛ն քաղբանտարկյալ Առուշ Առուշանյանին։ Ազատությու՛ն մյուս բոլոր քաղբանտարկյալներին»։

Рубен Меликян: Если сегодня же Аруш не будет освобожден, верховный подлец лишится от столь «приятного» аргумента
12:22 18/10/2021
Правозащитник, экс-омбудсмен Республики Арцах (НКР) Рубен Меликян пишет:
«Когда с трибуны Национального Собрания Армении оппозиционные депутаты обвиняют никола пашиняна в предательстве, он спокойно встает и говорит: "На эти обвинения народ ответил своим вотумом доверия на выборах 20 июня"
По той же логике, 17 октября народ "своим вотумом доверия" ответил на предъявленные Арушу Арушаняну обвинения.
Посему, если сегодня же Аруш не будет освобожден, то верховный подлец лишится от столь "приятного" аргумента "ответа вотумом доверия".
Свободу политзаключенному Арушу Арушаняну! Свободу всем остальным политзаключенным!»
Согласно предварительным данным, по итогам подсчета бюллетеней с 18 избирательных участков в укрупненной общине Горис, блок «Аруш Арушанян» получил 6256 голосов, а кандидат от партии «Гражданский договор» Владимир Абунц – 3290 голосов.