ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողները մասնակցում են ՀԱՊԿ զորավարժություններին
Հոկտեմբերի 18-ին Տաջիկստանի Հանրապետության զորավարժարաններից մեկում մեկնարկել են ՀԱՊԿ արագ արձագանքման ուժերի «Որոնում-2021», «Շարասյուն-2021» և «Փոխգործակցություն-2021» զորավարժությունները։
ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, զորավարժություններին մասնակցող հայկական զորախմբի սպաները, ընդհանուր զորախմբի հրամանատարական կազմում, պլանավորելու և ղեկավարելու են ստորաբաժանումների գործողությունները։
Հոկտեմբերի 18-ից 23-ն անցկացվող զորավարժություններին ներգրավված է շուրջ 500 միավոր զինտեխնիկա, ավելի քան 4000 զինծառայող։

Военнослужащие ВС РА участвуют в военных учениях ОДКБ
На одном из полигонов Республики Таджикистан 18 октября стартовали учения Сил оперативного реагирования ОДКБ «Поиск-2021», «Колонна-2021» и «Взаимодействие-2021».
Как сообщили в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении, офицеры армянского контингента, участвующие в учениях, в командном составе общевойсковой группы будут планировать и руководить действиями подразделений.
К учениям, проводимым с 18 по 23 октября, привлечено около 500 единиц военной техники и более 4 000 военнослужащих.