Հայաստանում հոկտեմբերի 17-ին կատարվել է 11 204 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1192 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 996 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 28 դեպք: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 283 183 դեպք, որոնցից 254 932-ն` առողջացած, 5805-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1234 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7039 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 21 212 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 897 268 թեավորում:

18.10.2021. В Армении подтверждено 1192 новых случая заражения COVID-19, скончались 28 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1192 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 11 204 тестах), выздоровели 996 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 28 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, хоть и был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1234.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 18 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 283 183. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 254 932. Число случаев с летальным исходом составило 5805.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 7039 зараженных коронавирусом пациентов.
Фактически на лечении на данный момент находятся 21 212 пациентов с коронавирусом. В общей сложности было проведено 1 897 268 тестирований.