Հայաստանում հոկտեմբերի 18-ին կատարվել է 12 933 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1054 նոր դեպք: Առողապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 889 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 38 դեպք: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հոկտեմբերի 19-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 284 237 դեպք, որոնցից 255 821-ն` առողջացած, 5842-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1235 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7077 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 21 339 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 910 201 թեստավորում:

19.10. 2021. За сутки в Армении подтверждено 1054 новых случая заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1054 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 12 933 тестах), выздоровели 889 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 38 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1235.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 19 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 284 237. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 255 821. Число случаев с летальным исходом составило 5842.
С начала пандемии в Армении скончались 7077 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 21 339 пациентов. В общей сложности было проведено 1 910 201 тестирование.