19.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 31 նոր դեպք է գրանցվել
Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 18-ին կատարվել է 142 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 31 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում 2 երեխա:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 90 վարակակիր: Բժիշկները 12 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 42-ինը՝ ծանր, իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում: Վարակակիրներից  28-ը Ստեփանակերտ  քաղաքի, 2-ը Մարտակերտ, 1-ը՝ Ասկերանի շրջանների բնակիչներ են:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 14685 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1400-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Artsakh confirmed 31 new coronavirus cases in the past 24 hours, including two children, the Ministry of Health reported on Tuesday, October 19. In total, 142 Covid-19 tests were performed in the country on Monday.
Currently, 90 coronavirus patients are hospitalized, the ministry said, adding the patients with mild symptoms receive home treatment. 12 patients are said to be in critical, 42 - in serious condition.
An estimated number of 14,685 people have been tested for coronavirus in Artsakh in 2021, with 1,400 of them getting positive results.