19.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 31 նոր դեպք է գրանցվել
Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 18-ին կատարվել է 142 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 31 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում 2 երեխա:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 90 վարակակիր: Բժիշկները 12 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 42-ինը՝ ծանր, իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում: Վարակակիրներից  28-ը Ստեփանակերտ  քաղաքի, 2-ը Մարտակերտ, 1-ը՝ Ասկերանի շրջանների բնակիչներ են:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 14685 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1400-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

19.10.2021. В Арцахе выявлен 31 новый случай заражения коронавирусом
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 18 октября проведено 142 тестирования, в результате чего выявлен 31 новый случай заражения коронавирусом, среди инфицированных – 2 детей.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 90 носителей вируса. Состояние здоровья 12 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 42 – как тяжелое, а пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
28 из носителей вируса – жители города Степанакерт, 2 – Мартакертского, 1 – Аскеранского районов.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 14 685 человек, у 1400 из них результаты тестов оказались положительными.