«Արմենիա» փառատոնի շրջանակում հանդես կգան Ֆումիակի Միուրան և Կոնրադ վան Ալֆեն
Այսօր Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա ջութակահար Ֆումիակի Միուրան։
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբից հայտնում են, որ ծրագրում կհնչեն Ալեքսեյ Շորի «Մանհեթենի տարվա չորս եղանակները» ջութակի և նվագախմբի համար, Պյոտր Չայկովսկու «Կարապի լիճը» սյուիտը։ Համերգը կղեկավարի դիրիժոր  Կոնրադ վան Ալֆենը։
«Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնը կազմակերպել են Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը և Մշակույթի աջակցման եվրոպական հիմնադրամը (EUFSC)՝ նախագահ Կոնստանտին Իշխանով։ Փառատոնի անցկացմանն աջակցում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունը։

Violinist Fumiaki Miura to perform at Armenia International Music Festival
Armenian State Symphony Orchestra will perform on Tuesday with violinist Fumiaki Miura at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex. The concert will take place as part of Armenia International Music festival, the organizers reported in a press statement.
The concert program features Alexey Shor's “The Four Seasons of Manhattan” for Violin and Orchestra, Pyotr Tchaikovsky's “Swan Lake” Suite, Op.20a. The conductor is Conrad van Alphen.
The Armenia International Music Festival is organized by the European Foundation for Support of Culture in collaboration with the Armenian State Symphony Orchestra and with support from the Ministry of Education, Science, Culture and Sport.