Ավինյանը որևէ մասնագիտական ունակություն չունի` ղեկավարելու Զանգեզուրի պնղձամոլիբդենային կոմբինատը. Հակոբյան
«Բացի Փայլասարից նաև Շիկահող, Սրաշեն, Ճակատեն հատվածում մենք նույնպես խնդիր ունենք, քանի որ ադրբեջանական զինված ուժերը, չհանդիպելով, թե՛ դիվանագիտական, թե՛ այլ դիմադրության քայլելով գալիս են առաջ և մենք, ենթադրաբար, շուտով կկորցնենք նաև Շիկահող գյուղի դիմացի բարձունքը»,- Աժ-ում ճեպազրույցի ժամանակ հայտնեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանը:
Անդրադառնալով Տիգրան Ավինյանին՝ Զանգեզուրի պնղձամոլիբդենային կոմբինատի տնօրեն նշանակելու մասին հարցին՝ Հակոբյանը հայտնեց, որ այդ մասին տեղեկություն չունի և իրեն թվում է, որ այն մամուլի մտահղացումն է:
«Տիգրան Ավինյանը, ինչքան գիտեմ, որևէ մասնագիտական ունակություններ չունի, որ ղեկավարի կոմբինատը»,-ասաց պատգամավորը։
Ըստ Հակոբյանի՝ քանի որ բաժնեմասերի մեծ տոկոսն ունի «Գեոպրոմայնինգ» ընկերությունը, այդ պատճառով էլ տնօրենը պետք է նշանակվի հենց այդ ընկերության կողմից։
Լրագրողներից մեկը հարցրեց, թե վտանգ սպառնո՞ւմ է իր ընտանեկան մասնաբաժնին:
«Այս պետության կողմից իմ նկատմամբ երեքուկես տարի է վտանգ է սպառնում, ցանկացած վտանգ ստանում է իր պատասխանը և այդպես էլ շարունակվելու է»,-պատասխանեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը։
Ըստ նրա՝ անհասկանալի է նաև, թե ինչպես բաժնեմասերը հայտնվեցին «Գեոպրոմայնինգ» ընկերության ձեռքում, բայց ենթադրություններ ունի, որով դեռ չի կիսվի։
Պատգամավորը խոստացավ, որ երբ վերջնական պարզի, թե ինչ է կատարվել, անմիջապես ասուլիս կհրավիրի ու բոլոր հարցերին կանդրադառնա:

У Авиняна нет каких-либо профессиональных навыков руководить Зангезурским медно-молибденовым комбинатом - Акопян
17:06 20/10/2021
«Кроме Пайласара, у нас также есть проблемы на участке Шикаоха, Срашена, Чакатена, поскольку азербайджанские вооруженные силы, не встречая ни дипломатических, ни других препятствий, продвигаются вперед, и мы, предположительно, скоро потеряем также высоту напротив села Шикаох»,- в ходе брифинга в НС заявил депутат от фракции «Армения» Ваге Акопян.
Коснувшись вопроса о назначении Тиграна Авиняна на должность директора Зангезурского медно-молибденового комбината, Акопян сказал, что не владеет информацией об этом, и он считает, что это скорее выдумки прессы.
«У Тиграна Авиняна, насколько мне известно, нет каких-либо профессиональных навыков руководить Зангезурским медно-молибденовым комбинатом»,- заявил он.
По словам Акопяна, поскольку контрольный пакет акций принадлежит компании «Геопромайнинг», то и директор должен быть назначен этой компанией.
Один из журналистов спросил, не угрожает ли ничего его семейной доле?
«От этой компании мне уже три с половиной года как есть угроза, любая угроза находит свой ответ, и так и будет»,- ответил депутат фракции «Армения».
По его мнению, непонятно также, как доли появились в руках у «Геопромайнинга», но у него есть предположения, которыми он воздержался поделиться.
Депутат пообещал, что когда окончательно выяснит, что произошло, то даст пресс-конференцию и коснется всех вопросов.