Սվերդլովսկի շրջանում մեթանոլից թունավորման հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 25-ի
Սվերդլովսկի մարզում մեթիլ սպիրտ խմելուց հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 25-ի, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ասել է «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության «Ժողովրդական վերահսկողություն» ծրագրի տարածաշրջանային համակարգող Դմիտրի Չուկրեևը:
«Եվս յոթ մարդ է մահացել»,-ասել է Չուկրևը՝ հավելելով, որ զոհերից չորսը Եկատերինբուրգից էին, մնացածը՝ Սվերդլովսկի շրջանի այլ բնակավայրերից:
Հոկտեմբերի 7-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում քաղաքի Չկալովսկի շրջանում մի քանի անձ քաղաքացիներին վաճառել էւն ալկոհոլ պարունակող հեղուկ (մեթիլ սպիրտ), որը վտանգ է ներկայացնում սպառողների կյանքի և առողջության համար: Հեղուկի ընդունման արդյունքում մահացել էր 18 մարդ:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ: Իրավապահ մարմինների աշխատակիցները բերման են ենթարկել 1978 և 1967 թվականներին ծնված երկու կասկածյալի:
Սվերդլովսկի մարզի դատախազը որոշել է ստուգումներ անցկացնել Եկատերինբուրգի շուկաներում` կեղծ ալկոհոլ պարունակող ապրանքների վաճառքի դեպքերը բացահայտելու համար:

The death toll in the Sverdlovsk region from counterfeit alcoholic beverages has risen to 25, TASS news agency reported.
According to the investigation, on October 7 through 14, several individuals were selling methyl alcohol in the city of Yekaterinburg. The crime scene has already been searched, witnesses questioned and forensic tests ordered. Valery Gorelykh, the spokesman for the Russian Interior Ministry’s branch for the Sverdlovsk Region, told reporters that police had apprehended two suspects, local residents born in 1978 and 1967, he said.
Public activists intend to get the authorities to strengthen control and strengthen preventive measures to combat counterfeit alcoholic beverages.