Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 19-ին կատարվել է 211 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 35 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ վարակակիրներից 28-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 5-ը՝ Ասկերանի, 2-ը՝ Մարտակերտի շրջանների բնակիչներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 95 վարակակիր: Բժիշկները 14 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 41-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 14 896 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1435-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Artsakh confirmed 35 new coronavirus cases in the past 24 hours, the Ministry of Health reported on Wednesday, October 20.
In total, 211 Covid-19 tests were performed in the country on October 19.
28 infected patients are from Stepanakert, 5 – from the Askeran region and 2 – from the Martakert region.
Currently, 95 coronavirus patients are hospitalized, the ministry said, adding the patients with mild symptoms receive home treatment. 14 patients are said to be in critical condition.
An estimated number of 14,896 people have been tested for coronavirus in Artsakh in 2021, with 1,435 of them getting positive results.