ԱՆ. Երևան-Գյումրի ճանապարհին վթարից տուժածներից 3-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր
Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին` Կաքավաձոր գյուղի մոտ առավոտյան տեղի ունեցած խոշոր վթարի հետևանքով13 վիրավոր հոսպիտալացվել է: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նրանցից 10-ը` տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով, տեղափոխվել է «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոն, 3-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, ներկա պահին 2-ը վիրահատվում են: Մյուսների վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Տուժածներից 3-ն էլ տեղափոխվել են Աշտարակի բժշկական կենտրոն, որոնց վիճակը գնահատվել է բավարարից` միջին ծանրության:

Минздрав Армении: Состояние 3 из 13 пострадавших в ДТП на дороге Ереван-Гюмри – крайне тяжелое
Вследствие крупного ДТП, которое произошло утром 20 октября на автодороге Ереван-Гюмри, возле села Какавадзор, госпитализированы 13 пострадавших.
Как сообщают из министерства здравоохранения РА, 10 из пострадавших с телесными повреждениями разной степени тяжести перевезены в республиканский медцентр «Армения», состояние 3 медики оценивают как крайне тяжелое, на данный момент 2 пострадавших оперируют. Состояние здоровья остальных оценивается как средней тяжести.
Еще трое пострадавших в ДТП на дороге Ереван-Гюмри были перевезены в медцентр Аштарака, их состояние оценивается от удовлетворительного до средней тяжести.