Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 20-ին կատարվել է 210 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 46 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ վարակակիրներից 28-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 5-ը՝ Ասկերանի և 2-ը՝ Մարտակերտի շրջանների բնակիչներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 96 վարակակիր: Բժիշկները 15 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 38-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 15106 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1481-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Artsakh confirmed 46 new coronavirus cases in the past 24 hours, the Ministry of Health reported on Thursday, October 21.
In total, 210 Covid-19 tests were performed in the country on October 20.
38 infected patients are from Stepanakert, 4 – from the Askeran region, 3 – from the Martakert region and 1 – from the Martuni region.
Currently, 96 coronavirus patients are hospitalized, the ministry said, adding the patients with mild symptoms receive home treatment. 15 patients are said to be in critical condition.
An estimated number of 15,106 people have been tested for coronavirus in Artsakh in 2021, with 1,481 of them getting positive results.