22.10.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 2146 մարդ, մահացել է 47 հիվանդ
Հայաստանում հոկտեմբերի 21-ին կատարվել է 18 598 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2146 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մեկ օրում առողջացել է 1134 առողջացած, գրանցվել է մահվան 47 դեպք։ Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 291 052 դեպք, որոնցից 258 486-ն` առողջացած, 5944-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1248 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7192 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 25 374 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 958 792 թեստավորում:

22.10.2021. В Армении подтверждено 2146 новых случаев заражения COVID-19, скончались 47 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 2146 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 18 598 тестах), выздоровели 1134 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 47 человек, у 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1248.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 22 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 291 052. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 258 486. Число случаев с летальным исходом составило 5944.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 7192 зараженных коронавирусом пациента.
Фактически на лечении на данный момент находятся 25 374 пациента с коронавирусом. В общей сложности было проведено 1 958 792 тестирования.