620 հազար 400 դեղաչափ «Մոդեռնա» ընկերության պատվաստանյութ նվեր Հայաստանին. Ավանեսյան
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հայտնում է, որ երեկ ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության, Նորվեգիայի Թագավորության և «Մոդեռնա» ընկերության միջև եռակողմ պայմանագիր, որով  620 400 դեղաչափ «Մոդեռնա» ընկերության «Սպայկվաքս» պատվաստանյութ է նվիրվել  Հայաստանին։
«Շնորհակալություն Նորվեգիայի Թագավորությանը և Մոդեռնա ընկերությանը՝ համավարակը հաղթահարելուն ուղղված ջանքերի համար։
Նոր խմբաքանակը փոխադրելու հարցում կաջակցի Եվրոպական հանձնաժողովի մարդասիրական օգնության և քաղաքացիական պաշտպանության հարցերով գլխավոր վարչությունը»,- գրել է Անահիտ Ավանեսյանը։

A trilateral agreement has been signed between Armenia, the Kingdom of Norway, and Moderna inc, according to which Armenia will receive 620,400 doses of the vaccine, Health Minister Anahit Avanesyan informed on Friday.
"We are thankful to the Kingdom of Norway and Moderna Inc for efforts aimed at overcoming the pandemic," Avanesyan said.
In her words, the department for humanitarian aid and civil protection of the European Commission will support in transporting the new batch of the vaccines to Armenia.