620 հազար 400 դեղաչափ «Մոդեռնա» ընկերության պատվաստանյութ նվեր Հայաստանին. Ավանեսյան
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հայտնում է, որ երեկ ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության, Նորվեգիայի Թագավորության և «Մոդեռնա» ընկերության միջև եռակողմ պայմանագիր, որով  620 400 դեղաչափ «Մոդեռնա» ընկերության «Սպայկվաքս» պատվաստանյութ է նվիրվել  Հայաստանին։
«Շնորհակալություն Նորվեգիայի Թագավորությանը և Մոդեռնա ընկերությանը՝ համավարակը հաղթահարելուն ուղղված ջանքերի համար։
Նոր խմբաքանակը փոխադրելու հարցում կաջակցի Եվրոպական հանձնաժողովի մարդասիրական օգնության և քաղաքացիական պաշտպանության հարցերով գլխավոր վարչությունը»,- գրել է Անահիտ Ավանեսյանը։

Армении получила в дар 620 400 доз вакцины компании «Модерна» - Анаит Аванесян
Министр здравоохранения РА Анаит Аванесян сообщает, что накануне был подписан трехсторонний договор между Республикой Армения, Королевством Норвегии и компанией «Модерна», по которому Армении в дар передано 620 400 доз вакцины «Спайквакс» компании «Модерна».
«Благодарим Королевство Норвегии и компанию «Модерна» за усилия, направленные на преодоление пандемии.
В вопросе перевозки новой партии содействие окажет Главное управление Европейской комиссии по вопросам гуманитарной помощи и гражданской обороны»,- написала Анаит Аванесян.