22.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 67  նոր դեպք է գրանցվել
Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 21-ին կատարվել է 249 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 67 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում 4 երեխա: Վարակակիրներից  53-ը Ստեփանակերտ քաղաքի,  8-ը՝ Մարտակերտի, 5-ը՝ Ասկերանի և 1-ը՝ Մարտունու շրջանների բնակիչներ են:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 120 վարակակիր: Բժիշկները 16 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 42-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 15355 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1548-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Artsakh confirmed 67 new coronavirus cases in the past 24 hours, the Ministry of Health reported on Friday, October 22.
In total, 249 Covid-19 tests were performed in the country on October 21.
53 infected patients are from Stepanakert, 8 – from the Martakert region, 5 – from the Askeran region and 1 – from the Martuni region.
Currently, 120 coronavirus patients are hospitalized, the ministry said, adding the patients with mild symptoms receive home treatment. 16 patients are said to be in critical condition.
An estimated number of 15,355 people have been tested for coronavirus in Artsakh in 2021, with 1,548 of them getting positive results.