Մոսկվայի օդանավակայաններում ավելի քան 20 չվերթ է հետաձգվել կամ չեղարկվել
Ուրբաթ կեսօրին ուժեղ քամու ֆոնին Մոսկվայի երեք օդանավակայաններում՝ «Վնուկովո», «Դոմոդեդովո» և «Շերեմետևո» գրեթե 20 չվերթ է հետաձգվել կամ չեղարկվել: Այս մասին հաղորդում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։
Մոսկվայի ժամանակով ժամը 15։53-ի տվյալներով՝ Վնուկովոյում երեք չվերթ հետաձգվել է, Դոմոդեդովոյում երկու չվերթ հետաձգվել է, մեկը չեղարկվել է, Շերեմետևոյում ևս երկու չվերթ հետաձգվել է, 11-ը չեղարկվել։
Ուրբաթ կեսօրին Ֆոբոս եղանակային կենտրոնի առաջատար աշխատակից Եվգենի Տիշկովեցը գործակալությանը ասել է, որ Մոսկվայի օդանավակայաններում քամիներ են գրանցվում վայրկյանում 25-ից 27 մետր արագությամբ։

Around 20 flights cancelled or postponed at Moscow’s airports
Around 20 flights have been cancelled or postponed at Moscow’s Sheremetyevo, Domodedovo and Vnukovo airports as of midday October 22, according to the airports' online flight information board, Ria Novosty news agency reported.
Three flights scheduled for October 21 have been postponed as of 15:53 local time at Vnukovo airport, one cancelled another two postponed at Domodedovo airport. At Sheremetyevo airport in total 11 flights have been canceled, two postponed.
According to the data of the local meteorological agencies, the windspeed at the airports has exceeded 25-27 m/s during the day.