Տգիտությունից դեպի պետական դավաճանության սահմանը շատ փխրուն է. Լիլիթ Գալստյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը ֆեյսբուքյան գրառում է արել «Մեր գոյության արդեն հարաբերական ու կասկածելի սահմանը․․․ » վերնագրով.
«Սուտ, սուտ, սուտ և դավաճանություն․․․սա է մեր երեք տարիների ապրելու և պետության կենսագործունեության միջավայրը։ Մենք իրականում չենք էլ ապրում, սա ապրել չէ, սա նվաստացած գոյություն է, այն էլ՝ ժամանակավոր․․․
Այսպես ամեն օր,  բոլոր հարթակներում և հարթություններում․ պետությունը՝ հայրենիքն էլ հետը, քանդվում է․․․ Մենք դեռ աչքներս փակած, գուցեև բաց աչքերով, բայց՝ կուրացած, մեզնից օտարած, փորձում ենք մեզ խաբել, խլանալ, չհավատալ, վանել․․․ու շարունակել շնչել ատելությամբ, մերժումով, դավաճանությամբ, ստով ու ցինիզմով ներծծված օդը։ Սա ապրել չէ․․․
Բաբելոնի աշտարակը փլուզվեց, որովհետև նրա շինարարները տարբեր լեզուներով էին խոսում, պարզապես չէին հասկանում միյանց։
Հայաստանը բաբելոնյան աշտարակն է, զուգահեռ իրականություններով, միմյանցից անհաղորդ, իրար չլսող ու չհասկացող, ատող ու բացառող։
Իրականության կամ որևէ բանի մերժումը դեռ չի վերացնում դրա գոյությունը․․․
Մենք չենք լսում, ձևացնում ենք, թե չենք լսում մեր սահմանը մկրատող թուրքի զորքի ձայնը, մենք չենք տեսնում, ձևացնում ենք, թե չենք տեսնում, մեր բլուրների վրա առատորեն ծածանվող ու մեր դեմքին շռնդալից ապտակող թուրքերի դրոշները, մենք լռում ենք, երբ հնչում են մեր հայրենի տեղանունների թրքահաչ/այո՝ հաչ/ անունները։
ՆԵՐՔԻՆ ԹՇՆԱՄՈՒ ՈՐՍ․ միակ բանն, ինչին ժամանակավորապես ունակ է ֆորմալ իշխանությունը/ֆորմալ, որովհետև ինքնիշխանությունը կորցրած երկրում չի կարող իշխանություն լինեն/։ Դուք, որքան էլ տենչաք, անգամ Գուլագ կերտելու հնարավորություն չունեք, որովհետև  Երևանի ամենաբարձր շենքից արդեն սահմանն է երևում, մեր խոցված սահմանը, մեր գոյության արդեն հարաբերական ու կասկածելի սահմանը։
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանն անհերքելի ապացույցներ է հրապարակում  Գեղարքունիքի գյուղերի անմիջական հարևանությամբ ադրբեջանական զինված ուժերի ամրացման վերաբերյալ, իսկ ՀՀ ՊՆ հերքում էր նախօրյակին։
Հիմա հասկանում եք, թե ինչու են ընդդիմադիր պատգամավորներին արգելում առաջնագիծ գնալ․․․Սուտ, տգիտություն և դավաճանություն․․․ Ի դեպ, տգիտությունից դեպի պետական դավաճանության սահմանը շատ փխրուն է։
Փայլասարն անցել է ադրբեջանական վերահսկողության տակ, իսկ ԱԱԾ-ն ինչ-որ բառախաղ է տարածում․․․
Շարունակեք լռել, լռել ու չտեսնել, ճամարտակել ու սոփեստությամբ զբաղվել/այս ամենը առատորեն համեմելով պարգևավճարով/՝ դրանից չի փոխվում ձեր/մեր գոյության արդեն հարաբերական ու կասկածելի սահմանը․․․»։

Граница между невежеством и государственным предательством очень зыбка – Лилит Галстян
Депутат парламентской фракции «Армения» Лилит Галстян на своей странице в Facebook сделала запись под заголовком «Уже относительная и сомнительная граница нашего существования…»:
«Ложь, ложь, ложь и предательство… вот та среда нашего обитания и жизнедеятельности государства на протяжении последних трех лет. В действительности мы и не живем, это не жизнь, это унизительное существование, и то, временное…
И так каждый день, на всех платформах и во всех плоскостях: государство и вместе с ним Родина – гибнут… Мы все еще с закрытыми, а может, и с открытыми глазами, но как слепые, пытаемся обмануть сами себя, оглохнуть, не верить, удалить от себя… и продолжать вдыхать пропитанный ненавистью, отвержением, предательством, ложью и цинизмом воздух. Это не жизнь…
Вавилонская башня пала, потому что ее строители говорили на разных языках и попросту не понимали друг друга.
Армения – Вавилонская башня, с параллельными действительностями, с безразличными, не слышащими и не понимающими, ненавидящими и отвергающими друг друга людьми.
Отвержение действительности или чего-то не означат, что этого нет…
Мы не слышим, притворяемся, что не слышим голосов кромсающего наши границы турка, мы не видим, притворяемся, что не видим щедро развевающихся на наших высотах и награждающих нас громкой пощечиной турецких флагов, мы молчим, когда звучат, как собачий лай /да, лай/, турецкие названия топонимов нашего Отечества.
ОХОТА ЗА ВНУТРЕННИМ ВРАГОМ - это единственное, на что временно способна формальная власть /формальная, потому что в потерявшей суверенитет стране не может быть власти/. Вы, как ни мечтай, даже не имеете возможности создать Гулаг, потому что с самого высокого здания в Ереване уже видна граница, наша изъязвленная граница, уже относительная и сомнительная граница нашего существования.
Защитник прав человека РА публикует неопровержимые доказательства инженерно-укрепительных работ азербайджанских вооруженных сил по непосредственному соседству с селами Гегаркуника, а МО РА накануне опровергает.
Теперь понимаете, почему оппозиционным депутатам запрещают посещать линию границы…? Ложь, невежество и предательство. Кстати, граница между невежеством и государственным предательством очень зыбка.
Пайласар перешел под азербайджанский контроль, а СНБ распространяет какой-то каламбур…
Продолжайте молчать, молчать и не видеть, разглагольствовать и заниматься софистикой /все это щедро сдабривая премиями/ – от этого не меняется ваша/наша уже относительная и сомнительная граница нашего существования…»