23.10.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 1962 մարդ, մահացել է 39 հիվանդ
Հայաստանում հոկտեմբերի 22-ին կատարվել է 16 888 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1962 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1219 մարդ, գրանցվել է մահվան 39 դեպք։ Նրանցից 8-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 293 014 դեպք, որոնցից 259 705-ն` առողջացած, 5975-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1256 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7231 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 26 078 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 975 680 թեստավորում:

23.10. 2021. За сутки в Армении подтверждено 1962 новых случая заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1962 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 16 888 тестах), выздоровели 1219 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 39 человек, у 8 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1256.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 23 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 293 014. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 259 705. Число случаев с летальным исходом составило 5975.
С начала пандемии в Армении скончался 7 231 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 26 078 пациентов. В общей сложности было проведено 1 975 680 тестирований.