Աֆղանստանում հարձակումների հետևանքով հինգ մարդ է զոհվել
Առնվազն հինգ մարդ է զոհվել Աֆղանստանի Նանգարհար նահանգի մայրաքաղաք Ջալալաբադում անհայտ անձանց հարձակումների արդյունքում: Լուրը «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնել է նահանգային ոստիկանության աղբյուրը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ քաղաքի ութերորդ թաղամասում ավտոմեքենան պայթել է ճամփեզրին տեղադրված ականի վրա, ինչի հետևանքով մեկ երեխա է մահացել, ևս երեքը՝ վիրավորվել։
Նույն օրը Ջալալաբադի առաջին թաղամասում անհայտ անձը կրակ է բացել ազգային անվտանգության աշխատակիցների վրա, ինչի հետևանքով սպանվել է «Թալիբան» շարժման առնվազն չորս զինյալ։

По меньшей мере пять человек погибли в результате нападений неизвестных в столице афганской провинции Нангархар в городе Джелалабад, сообщил источник РИА Новости в провинциальной полиции.
По данным источника, в восьмом районе города автомобиль наехал на придорожную мину, в результате чего погиб один ребенок и еще трое получили ранения.
Также в первом районе Джелалабада неизвестный открыл огонь по сотрудникам национальной безопасности, в результате чего погибли по меньшей мере четыре боевика движения "Талибан".
В то же время местный телеканал Tolo News сообщил о двух погибших талибах при атаке неизвестного, открывшего огонь в Джелалабаде, и двух пострадавших при взрыве автомобиля.