Ես թույլ չեմ տա պարտադիր պատվաստում. Իրակլի Ղարիբաշվիլի
«Որպես համակարգող խորհրդի նախագահ և վարչապետ՝ ես թույլ չեմ տա պարտադիր պատվաստում»,- 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին:
Ըստ նրա, քաղաքացիներին նորից պետք է ստիպել, բայց պետք է համոզվել, որ պատվաստումը միակ, ոչ այլընտրանքային լուծումն է։
«Ուզում եմ միանշանակ ասել, որ ես՝ որպես համակարգող խորհրդի նախագահ և վարչապետ, թույլ չեմ տա պարտադիր պատվաստում։ Ես ուզում եմ, որ բոլորը լավ իմանան սա։ Մեր քաղաքացիներն ունեն ազատ ընտրության իրավունք և հնարավորություն։ Ես արել եմ ամեն ինչ, որպեսզի ժամանակին հասցնեմ ավելի քան բավարար պատվաստանյութ, բերեցի միլիոնավոր պատվաստանյութեր և անձամբ ներգրավված էի բանակցային գործընթացում:
Մենք Վրաստան ենք բերել բոլոր տեսակի պատվաստանյութերը։ Մենք պետք է համոզենք և չպարտադրենք մեր քաղաքացիներին, մենք պետք է նրանց համոզենք, որ պատվաստումը միակ, ոչ այլընտրանքային լուծումն է»,- ասել է Իրակլի Ղարիբաշվիլին:

Премьер Грузии: «Я не допущу обязательной вакцинации»
«Я как председатель Координационного совета и премьер-министр не допущу обязательной вакцинации», — заявил премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили, передает 1tv.ge.
По его словам, граждан нужно не принуждать, а убедить в том, что вакцинация — единственное, безальтернативное решение.
«Хочу однозначно сказать, что я как председатель Координационного совета и премьер-министр не допущу обязательной вакцинации. Я хочу, чтобы все это знали. У наших граждан есть право и возможность свободы выбора. Я сделал все, чтобы вовремя было обеспечено достаточное количество вакцин, доставил миллионы доз и лично вел переговоры.
Мы привезли в Грузию вакцины всех типов. Мы должны убедить, но не принуждать наших граждан, мы должны убедить, что вакцинация – единственное, а не альтернативное решение»,- сказал Иракли Гарибашвили.