Կոնվերս Բանկ. Մի հաջողության պատմություն. Մեկ հարկի ներքո
2018թ  A1 Group-ը  Շենգավիթում Բիզնես կենտրոն հիմնեց, որտեղ մեկ հարկի ներքո հավաքվեցին ՏՏ, մարքեթինգային, հաշվապահական, այլ ոլորտներում գործող կազմակերպություններ:
«Շենքը բավականին հետաքրքիր ճարտարապետական կառույց է, որը վերակառուցման կարիք ուներ: Հաշվի առնելով բիզնես տարածքների նկատմամբ աճող հետաքրքրությունը, գաղափար առաջացավ վերակառուցել այն և դարձնել Բիզնես կենտրոն, ինչը և իրականացրեցինք Կոնվերս Բանկի հետ: Բանկի հետ համագործակցության արդյունքում ստացանք այսպիսի գեղեցիկ կառույց»,-ասում է  A1 Group-ի ներկայացուցիչ Աշոտ Գրիգորյանը:
Նրա խոսքով, վերջին շրջանում  բիզնես տարածքների նկատմամբ պահանջարկը սկսել է աճել:
Կոնվերս Բանկից հայտնում են, որ ընկերությունը մտադիր է ևս մեկ Բիզնես կենտրոն հիմնել:
«Քանի որ մեծ նախագծերի իրականացումը սեփական միջոցներով բավականին բարդ  է, բոլոր ընկերությունները դիմում են վարկային միջոցների:  Նախագիծը մենք նախատեսում ենք իրականացնել Կոնվերս Բանկի հետ համատեղ՝ հաշվի առնելով առկա հաջողված ծրագրերը»,- ասում է Աշոտ Գրիգորյանը:
Կոնվերս Բանկի ՓՄՁ վարկավորման պրոդուկտների մասին մանրամասն տեղեկատվությունն առկա է Բանկի պաշտոնական կայքում՝ www.conversebank.am։

In 2018, A1 Group established a Business Center in Shengavit, joining under one roof companies operating in IT, marketing, accounting and other spheres, Converse Bank reported.
“The building represented a rather attractive architectural solution that required reconstruction. Given the growing interest in business premises, the idea came up to reconstruct and transform the building into a Business Center, which we did in cooperation with Converse Bank. This remarkable building which we got as a result, was due to our cooperation with the bank”, - says Ashot Grigoryan, representative of A1 Group.
According to him, recently the demand for business premises has been demonstrating growth, and the company intends to establish another Business Center.
"Considering that the implementation of large-scale projects by own recourses is a rather challenging task, most companies seek to attract loans. We plan to implement the project in cooperation with Converse Bank, in view of the current programs that are successfully underway", - says Ashot Grigoryan.
Detailed information on Converse Bank's SME lending products is available on the Bank's official website: www.conversebank.am