Էրդողանը վաղը կլինի Արցախի գրավյալ տարածքներում, Ալիևը նոյեմբերի 12-ին՝ Թուրքիայում
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը նոյեմբերի 12-ին Ստամբուլում կհանդիպի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ, հայտարարել է Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպան Ջահիթ Բաղչին, գրում է Interfax.az-ը։
«Մեր նախագահներն այս տարի երրորդ անգամ կհանդիպեն հոկտեմբերի 26-ին, վաղը՝ Ղարաբաղում, և չորրորդ անգամ՝ նոյեմբերի 12-ին՝ Ստամբուլում: Մենք սպասում ենք», - գրել է Բաղչին Twitter-ում:
Էրդողանը պատրաստվում է մասնակցել Վարանդայում (Ֆիզուլի) օդանավակայանի բացման արարողությանը։
Ավելի վաղ Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հայտարարել էր, որ նոյեմբերի 12-ին Ստամբուլում տեղի կունենա Թյուրքական խորհրդի երկրների ղեկավարների ութերորդ գագաթնաժողովը։
Թյուրքական խորհուրդը ստեղծվել է 2009թ.-ին, որի անդամներն են Ադրբեջանը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը և Թուրքիան, դիտորդ է Հունգարիան:

Эрдоган завтра посетит оккупированные территории Арцаха, Алиев  12 ноября – Турцию
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 12 ноября встретится в Стамбуле с президентом Турции Реджепом Эрдоганом, как передает Interfax.az, об этом сообщил посол Турции в Азербайджане Джахит Багчи.
"Наши президенты встретятся в третий раз за этот год 26 октября, завтра в Карабахе, а в четвертый раз - 12 ноября в Стамбуле. Ждем!", - написал Багчи в своем аккаунте в Twitter.
Ранее министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу сообщил, что 12 ноября в Стамбуле состоится очередной, восьмой, саммит глав государств стран Тюрского совета.
Тюркский совет создан в 2009 году. Членами ССТГ являются Азербайджан, Казахстан, Киргизия и Турция, наблюдателем - Венгрия.