25.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 42 նոր դեպք է գրանցվել, մեկ հիվանդ մահացել է
Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 24-ին կատարվել է 113 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 42 նոր դեպք է գրանցվել: Վարակակիրներից 34-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 4-ը՝ Մարտունու, 2-ը՝ Ասկերանի և 2-ը՝ Մարտակերտի շրջանների բնակիչներ են:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 135 վարակակիր: Բժիշկները 9 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 59-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում գրանցվել է մահվան մեկ դեպք։ 40-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 15750 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1683-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

25.10.2021. В Арцахе выявлено 42 новых случая COVID-19, скончалась 40-летняя женщина
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 24 октября проведено 113 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 42 новых случая заражения коронавирусом.
Инфицированные – в основном жители города Степанакерт (34 человека), еще 2 – из Аскеранского, 2 – из Мартакертского, 4 – из Мартунинского районов Арцаха.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 135 носителей вируса. Состояние здоровья 9 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 59 – как тяжелое, среди пациентов есть и молодые.
Зарегистрирован 1 случай со смертельным исходом. Скончалась 40-летняя женщина, у которой была диагностирована двусторонняя полисегментарная пневмония.
С целью выявления коронавируса в 2021 году было обследовано 15750 граждан, у 1683 из них результаты тестов оказались положительными.