«Ժողովուրդ». Իրավապահները որոշել են Դավիթ Տոնոյանի քրեական գործով բոլորին պահել կալանքի տակ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ իրավապահները, ինչպես նաև դատական համակարգի ներկայացուցիչները որոշել են ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի քրեական գործով բոլորին պահել կալանքի տակ:
Նշենք, որ երկու օր առաջ Վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել 2009-ից մինչև 2019-ը ավիացիայի պետ-վարչության պետի պաշտոնը զբաղեցնող գեներալ-մայոր Ավետիք Մուրադյանի պաշտպանը, որ նրա կալանքը փոփոխվի, սակայն Վերաքննիչ դատարանը մերժել է պաշտպանների բողոքը: Ի դեպ, Մուրադյանը չի ընդունում մեղադրանքը:
Սա դեռ ամենը չէ. Վերաքննիչը մերժել է նաև Դավիթ Տոնոյանի պաշտպանների միջնորդությունը: Ստացվում է` քրեական գործով հիմնական պաշտոնատար 4 անձինք առայժմ կմնան կալանքի տակ, ու բոլոր միջնորդություները՝ նրանց կալանքը փոփոխելու վերաբերյալ, մերժվելու են»։

«Жоховурд»: Правоохранители решили оставить под стражей всех проходящих по делу экс-министра обороны
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что правоохранители, а также представители судебной системы решили оставить под арестом всех обвиняемых по делу бывшего министра обороны Давида Тонояна.
Отметим, что два дня назад защита бывшего начальника авиации, генерал-майора Аветика Мурадяна, занимающего этот пост в 2009-2019гг., подала ходатайство об изменении меры пресечения в его отношении, однако Апелляционный суд отклонил жалобу адвокатов. Кстати, Мурадян не признает предъявленное обвинение.
Это еще не все: Апелляционный суд отклонил также ходатайство адвокатов Давида Тонояна. Получается, что основные проходящие по уголовному делу четыре должностных лица пока останутся под стражей, и все ходатайства об изменении меры пресечения в их отношении будут отклоняться.