28.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 65 նոր դեպք է գրանցվել, մեկ հիվանդ մահացել է
Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 27-ին կատարվել է 140 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 65 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 148 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 73-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում գրանցվել է մահվան ևս մեկ դեպք։ Հիվանդը 69-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, պրոգրեսիվ պոլիօրգան անբավարարութուն մի շարք ուղեկցող հիվանդություններ:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 16197 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1828-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

28.10.2021. В Арцахе выявлено 65 новых случаев COVID-19, скончался 1 человек
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 27 октября проведено 140 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 65 новых случаев заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 148 носителей вируса. Состояние здоровья 20 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 73 – как тяжелое, среди пациентов есть и молодые.
Зарегистрирован еще 1 случай со смертельным исходом. Вследствие COVID-19 скончался 60-летний мужчина, у которого была диагностирована двусторонняя полисегментарная пневмония, ряд сопутствующих заболеваний.
С целью выявления коронавируса в 2021 году было обследовано 16197 граждан, у 1828 из них результаты тестов оказались положительными.