«Մուրացան»-ում կորոնավիրուսով հիվանդ 17 երեխաներից 2-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
«Այսօր «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցում էի, զեկուցեմ բոլոր «մտահոգ մասնագետներին» թե ինչ է կատարվում մանկական Covid բաժանմունքում․
Եվ այսպես, այս պահի դրությամբ «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցում հոսպիտալացված է 17 կորոնավիրուսով հիվանդ երեխա։
Փոքրիկներից 2-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր՝ վերակենդանացման բաժանմունքում են , 6 բալիկի վիճակը գնահատվում է ծանր՝ թթվածնակախյալ են և 9 երեխա գտնվում է կայուն ծանր վիճակում։ Այս 17 երեխաներից 15-ի մայրերի մոտ ևս հաստատվել է Covid 19․․․»։
Նշենք, որ այսօր Բժշկական համալսարանը տարածել էր հաղորդագրություն «Մուրացան» հիվանդանոց Մուրադյանի ու Ավանեսյանի այցի մասին, սակայն նման տվյալներ ներառված չէին։ Ըստ երևույթին տվյալները չէին տարածել, որ Մուրադյանը ֆեյսբուքյան գրառում կատարեր։

Состояние 2 из 17 находящихся в больнице «Мурацан» детей с Covid-19 – крайне тяжелое
Ректор Ереванского государственного медицинского университета Армен Мурадян на своей странице в соцсети Facebook сообщил:
«Сегодня был в университетской больнице "Мурацан", доложу всем "обеспокоенным специалистам", что происходит в детском Covid-отделении ․
Так, на этот момент в университетской больнице "Мурацан" находятся 17 зараженных коронавирусом детей.
Состояние двух из них оценивается как крайне тяжелое, они находятся в реанимационном отделении. Состояние 6 детей оценивается как тяжелое, они получают кислород. Состояние еще 9 детей – стабильно тяжелое. У матерей 15 из этих 17 детей также подтвержден Covid-19».
Отметим, что сегодня ЕГМУ распространил сообщение о посещении университетской больницы «Мурацан» Мурадяном и Аванесян. Однако сообщение не содержало таких данных. По всей видимости, данные представлены не были, чтобы Мурадян написал пост в Facebook.