Թուրքիան կրակել է Սիրիայի հյուսիսում գտնվող երկու բնակավայրերի վրա
Քրդական ANHA լրատվական գործակալությունը հայտնում է, որ թուրքական բանակը հրթիռներից կրակ է բացել Հալեպի նահանգի հյուսիսում գտնվող Էյն Դաքնա և Բիյլունիա բնակավայրերի ուղղությամբ, գրում է Ria-ն։
«Թուրքական բանակը և նրանց կողմից վերահսկվող վարձկանները հինգշաբթի երեկոյան արկեր և հրթիռներ են արձակել Էյն Դաքնա և Բիյլունիա բնակավայրերի ուղղությամբ։ Տասնյակ արկեր են պայթել այդ բնակավայրերում»,–գրում է գործակալությունը։
Հաղորդվում է, որ սիրիական բանակը, ի պատասխան, գնդակոծել է զինյալների դիրքերը Ազազ քաղաքի շրջանում՝ Քաֆերխաշի բնակավայրերում։
Հինգշաբթի օրը ՌԻԱ Նովոստիին սիրիական ընդդիմության աղբյուրը հայտնել է, որ Թուրքիան պատրաստվում է երկու ռազմական գործողություններ իրականացնել Սիրիայի հյուսիսում և այդ կապակցությամբ վերախմբավորում է ուժերը և լրացուցիչ տեխնիկա և զինամթերք է տեղափոխում։

Турция обстреляла  два населенных пункта на севере Алеппо
Турецкие военные открыли огонь по населенным пунктам Эйн Дакна и Бийлуния на севере провинции Алеппо, как передает РИА Новости, об этом сообщает курдское агентство ANHA.
«Армия Турции и контролируемые ими наемники в четверг вечером обстреляли снарядами и ракетами поселения Эйн Дакна и Бийлуния. Десятки <…> разорвались в этих населенных пунктах», — передает агентство.
По его данным, сирийцы ударили в ответ из РСЗО по позициям боевиков в районе города Азаз в поселениях Каферхашеи.
В четверг источник в сирийской оппозиции сообщил РИА Новости, что Турция готовится к проведению двух военных военных операций на севере Арабской Республики и в связи с этим перегруппировывает силы сформированные из вооруженных бандформирований, а также перебрасывает дополнительную технику и боеприпасы.