30.10.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 2193 մարդ, մահացել է 55 հիվանդ
Հայաստանում հոկտեմբերի 29-ին կատարվել է 14 574 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2193  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1578  հիվանդ, գրանցվել է մահվան 55 դեպք: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 30-ին ժամը 11:00-ի դրությամբ, ՀՀ-ում  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 306739 դեպք, որոնցից 267514-ն` առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 31650 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6284 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1291 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

30.10.2021. В Армении подтверждено 2193 новых случая заражения COVID-19, скончались 55 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 2193 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 14 574 тестах), выздоровели 1578 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 55 человек, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1291.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 30 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 306 739. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 267 514. Число случаев с летальным исходом составило 6284.
С начала пандемии в Армении скончались 7575 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся  31 650 пациентов. В общей сложности было проведено 2 080 843 тестирования.