30.10.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 2193 մարդ, մահացել է 55 հիվանդ
Հայաստանում հոկտեմբերի 29-ին կատարվել է 14 574 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2193  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1578  հիվանդ, գրանցվել է մահվան 55 դեպք: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 30-ին ժամը 11:00-ի դրությամբ, ՀՀ-ում  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 306739 դեպք, որոնցից 267514-ն` առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 31650 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6284 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1291 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Armenia has confirmed 2,193 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 306,739 as of 11 a.m. Saturday, October 30, the Ministry of Health reports.
Overall, 14,574 Covid-19 tests were conducted on October 29.
1,578 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 267,514.
The Covid-19 death toll has increased by 52 to 6,284. The figure does not include the deaths of 1,291 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 31,650 active cases. As many as 2,080,843 tests have been performed in the country since the disease outbreak.