ԱԱ. Բռնցքամարտիկ Արման Դարչինյանը  հաղթել է մրցակցին
Հայաստանի ներկայացուցիչներից Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Արման Դարչինյանը  հաղթանակով է մեկնարկել Սերբիայում ընթացող բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունում։
Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ մեկնարկային 1/16 եզրափակիչում Ղրղստանը ներկայացնող Նուրադին Ռուստամբեկի հետ մենամարտում մեր մարզիկը ուներ նկատելի առավելություն և առաջին ռաունդում հաղթել է 4։1 հաշվով։ 2-րդ ռաունդում մրցակիցը երկու անգամ անթույլատրելի հարված է կատարել գոտկատեղից ներքև։ Առաջինում մրցավարը ներել է, բայց երկրորդ դրվագում դադարեցրել է մենամարտն ու հաղթանակը շնորհել Դարչինյանին։

Чемпионат мира по боксу: представляющий Армению Арман Дарчинян стартовал с победы
Бронзовый призер Олимпийских игр в Токио, представляющий Армению боксер Арман Дарчинян (71 кг) стартовал на чемпионате мира по боксу в столице Сербии Белграде с победы.
Как сообщают из Федерации бокса Армении, в 1/16 чемпионата мира по боксу в поединке с представляющим Киргизию Нурадином Рустамбеком у армянского боксера было заметное преимущество: в первом раунде он победил со счетом 4։1.
Во втором раунде соперник Армана Дарчиняна дважды прибегнул к запрещенному удару. В первый раз судья простил, но во второй раз он остановил поединок и присвоил победу Дарчиняну.