Իրավաբան. Ընտրություն անելուց առաջ մի անգամ ևս լսեք Շուշիում հնչող մուղամի ձայնը
«Սյունիքի մարզպետարանի գլխավոր քարտուղարն է: Նա այն աստիճան ինքնամոռաց է լծվել Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի մի հատվածը Ադրբեջանին հանձնած թիմին գովազդելով, որ մոռացել է «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքի 32-րդ հոդվածի մասին:
Ըստ այդմ՝ հանրային պաշտոն զբաղեցնող անձին և հանրային ծառայողին արգելվում է իր պաշտոնեական (ծառայողական) դիրքն օգտագործել կուսակցությունների, հասարակական, այդ թվում՝ կրոնական միավորումների համար փաստացի առավելություններ կամ արտոնություններ ապահովելու համար: Միևնույն ժամանակ օրենքը նշում է, որ այդ պահանջը չպահպանելը առաջացնում է կարգապահական պատասխանատվություն:
Նիկոլ, պատրաստվում ես քո իրավունքի դիկտատուրայի հաստատման շրջանակներում կարգապահական պատասխանատվության ենթարկել քո կողմից նշանակված կադրին, թե՞ հրահանգելու ես արդարադատության նախարարիդ, որպեսզի ևս մեկ անգամ ափսոսա, որ երկրում օրենք ու Սահմանադրություն կա:
Հ.Գ. Ստեղծված իրավիճակում սա պայքար չէ իշխանության կամ ընդդիմության միջև: Սա պայքար է Արցախը հանձնած ու Հայաստանը վտանգած մարդկանց, ու Արցախի ու Հայաստանի սուվերենությունը որպես բարձրագույն արժեք պահողների միջև:
Ընտրություն անելուց առաջ մի անգամ ևս լսեք Շուշիում հնչող մուղամի ձայնը, քանի որ դուք եք որոշելու վաղը դրա՝ Սյունիքում լսվել չլսվելու հարցը»։

Юрист: Прежде чем сделать выбор, послушайте еще раз звуки звучащего в Шуши мугама
«Это главный секретарь областной администрации Сюника. Он настолько самозабвенно взялся за рекламу команды, сдавшей часть автодороги Горис-Капан Азербайджану, что забыл о статье 32 Закона РА "О публичной службе".
Так, занимающим публичную должность лицам и публичным служащим запрещается использовать свое должностное (служебное) положение в целях обеспечения  фактических преимуществ или льгот для партий, общественных, в том числе религиозных объединений. Одновременно закон устанавливает, что несоблюдение этого требования влечет дисциплинарную ответственность.
Никол, собираешься в рамках установления своей правовой диктатуры привлечь к дисциплинарной ответственности назначенного тобой кадра или поручишь своему министру юстиции еще раз выразить сожаления, что в стране есть закон и Конституция?
P.S. В сложившейся ситуации это не борьба между властью или оппозицией. Это борьба между сдавшими Арцах и поставившими под угрозу Армению людьми и теми, кто отстаивает суверенитет Арцаха и Армении как высшую ценность.
Прежде чем сделать выбор, послушайте еще раз звуки звучащего в Шуши (оккупированная Азербайджаном в ходе третьей Карабахской войны культурная столица Республики Арцах. – Ред.) мугама, потому что вам решать, будет ли он звучать завтра в Сюнике».