«Ավրորա» մրցանակի համար ստացվել է 633 առաջադրում 62 երկրից
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունն «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական յոթերորդ մրցանակի առաջադրումների փուլը հայտարարում է փակված: Առաջադրումների մեկնարկը տրվել էր 2021 թ. ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության հիշատակի օրը:
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության Հանրային կապերի բաժնից հայտնում են, որ 2022 թ. «Ավրորա» մրցանակի համար ստացվել է 633 առաջադրում 62 երկրներից՝ ներառյալ ԱՄՆ, Բրազիլիա, Հայաստան, Հնդկաստան, Նիգերիա, Չեխիա, Պակիստան, Ռուանդա, Վրաստան և Ուկրաինա:
«Յուրաքանչյուր առաջադրում այժմ մանրակրկիտ կուսումնասիրի Փորձագետների խորհուրդը: Նրանք կկազմեն այն հավակնորդների վերջնացուցակը, որոնք դրսևորել են բացառիկ խիզախություն ու նվիրում և մեծ ազդեցություն են թողել՝ փրկելով մարդկանց: Այնուհետև «Ավրորա» մրցանակի Ընտրող հանձնաժողովը կդիտարկի հայտերը և կընտրի 2022 թ. «Ավրորայի» հերոսներին, ապա՝ «Ավրորա» մրցանակի դափնեկրին»,-հայտնում են նախաձեռնությունից։
2022 թ. «Ավրորայի» հերոսների անունները կհայտարարվեն 2022 թ. ապրիլի 24-ին։ Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների անունից՝ ի երախտագիտություն նրանց փրկողների,  «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական մրցանակը յոթերորդ անգամ կշնորհվի 2022 թվականին:

Nominations close for 2022 Aurora Prize for Awakening Humanity
The Aurora Humanitarian Initiative has announced the end of the nomination period for the seventh Aurora Prize for Awakening Humanity. Nominations officially opened on April 24, 2021, the Armenian Genocide Remembrance Day, following the announcement of five 2021 Aurora Humanitarians, chosen by the Aurora Prize Selection Committee for their courage, commitment and impact.
Overall, a total of 633 submissions have been received for the 2022 Aurora Prize, hailing from 62 countries including Armenia, Brazil, Czech Republic, Georgia, India, Nigeria, Pakistan, Rwanda, USA and Ukraine, the Aurora Humanitarian Initiative reported.
Each nomination will now be carefully reviewed by a panel of professionals and experts in the humanitarian field. These specialists will prepare a shortlist of nominees who have demonstrated exceptional courage, commitment and impact. After that, the shortlist will be assessed by the Aurora Prize Selection Committee, who will select the 2022 Aurora Humanitarians and ultimately the Aurora Prize Laureate.
The names of the 2022 Aurora Humanitarians will be revealed on April 24, 2022, and the 2022 Aurora Prize for Awakening Humanity will be awarded on behalf of the survivors of Armenian Genocide and in gratitude to their saviors later in 2022.