Մուրացանում կորոնավիրուսով հոսպիտալացված 16 երեխաներից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Մուրացան համալսարանական հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում ՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող՝ Covid 19-ով հիվանդ 2 երեխաներից 1-ն արդեն  տեղափոխվեց ստացիոնար բաժանմունք: Այս մասին ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացրել է ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը։
«Համալսարանական մասնագետներն ավելի համառ գտնվեցին և նենգ հիվանդությունն այս դեպքում պարտվեց՝ պայքարը շարունակում ենք:
Տեղեկացնեմ, որ ներկա պահին, «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցում հոսպիտալացված է կորոնավիրուսով հիվանդ 16 երեխա։ Փոքրիկներից 1-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր՝ վերակենդանացման բաժանմունքում է, 7 բալիկի վիճակը գնահատվում է ծանր՝ թթվածնակախյալ են, և 8 երեխա գտնվում է կայուն վիճակում։ 18 մայրերի մոտ ևս հաստատվել է Covid 19»,- գրել է նա։

Состояние 1 из 16 госпитализированных в больницу «Мурацан» с COVID-19 детей – крайне тяжелое
Один из двух находящихся в реанимационном отделении университетской больницы «Мурацан» в крайне тяжелом состоянии детей с COVID-19 уже переведен в стационарное отделение. Об этом сообщил на своей странице в Facebook ректор Ереванского государственного медицинского университета Армен Мурадян.
«Университетские врачи оказались упорнее, и коварная болезнь отступила, мы продолжаем борьбу.
Сообщаю также, что на данный момент в университетской больнице "Мурацан" находятся 16 детей с коронавирусом.
Состояние одного из малышей оценивается как крайне тяжелое, он находится в реанимационном отделении. 7 детей в тяжелом состоянии, они получают кислород, Состояние 8 детей – стабильное. У 18 матерей также подтвержден Covid-19», – написал Армен Мурадян.