Այսօր կորոնավիրուսի պատճառով բնակչությանը սպառնում է «կորոնա-ցեղասպանություն», լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է առողջապահության ոլորտի վրացի փորձագետ Դևի Տաբիձեն։ Այս մասին գրում է «apsny.ge»-ն։
Վրաստանում վիրուսով վարակվածության մասշտաբներն իսկապես շատ տագնապալի են, և եթե այս համաճարակային իրավիճակը շարունակվի, վարակի մասշտաբները կգերազանցեն 7000-ը։
«Այս թվերը պետք է բնակչությանը ցույց տան, որ իրավիճակը շատ ծանր է։ Այս վիրուսի հետ իսկապես անհնար է «խաղ անել» ու «կատակել»: Բոլոր առումներով սա արտասովոր վիրուս է, և հայտնի չէ, թե ինչ այլ նոր շտամ կարող է հայտնվել»,-ասել է վրացի փորձագետը։
Ըստ նրա՝ կանոնակարգերը չկատարելու և պատվաստումների ցածր ցուցանիշների ֆոնին վարակման դեպքերի աճին որոշակիորեն նպաստել են նաև լայնածավալ բողոքի ակցիաները։

Сегодня из-за коронавируса населению угрожает корона-геноцид, - об этом эксперт в области здравоохранения Деви Табидзе заявил на пресс-конференции, передает apsny.ge.
По его оценке, масштабы заражения вирусом в Грузии действительно очень тревожны и если такая эпидемическая ситуация будет продолжаться, масштабы инфицирования превысят и 7 тысяч.
«Эти цифры должны показать населению, что положение очень сложное. С этим вирусом «играть» и «шутить» действительно нельзя. По всему – это неординарный вирус, и неизвестно, какой еще новый штамм может появиться», - заявил Табидзе на пресс-конференции в медиа-центре «Мтавари».
По его оценке, на фоне несоблюдения регуляций и низких темпов вакцинации приросту случаев инфицирования в определенной степени способствовали и масштабные протестные акции.